Materiały do nauki biologii

Chcę, żeby znalazły się tu materiały do nauki biologii pomocne w przygotowaniach do matury, sprawdzianu czy po prostu pogłębienia wiedzy i ciekawości świata. Jeśli znacie źródła, które warto udostępnić, proszę piszcie!

Ebooki do nauki biologii

Atlas anatomii roślin – cała książka dostępna jest za darmo w ramach e-publikacji Nauki Polskiej (tak jak sporo innych pozycji, wystarczy założyć bezpłatne konto). Przyda się do powtórki tkanek roślinnych i fizjologii roślin.

Podręcznik uzupełniony filmami – o ewolucji. Dostępny za darmo, wystarczy założyć konto!

Testy, ćwiczenia i gry do nauki biologii

Test z biologii – poziom rozszerzony; interaktywna powtórka materiału. Wystarczy założyć konto i zapisać się na kurs. W całości darmowy 😉

Budowa i funkcje organów wegetatywnych i generatywnych na przykładzie roślin nasiennych – powtórka materiału, czytelne schematy i ćwiczenia utrwalające wiadomości.

Filmy dla maturzystów – udostępniam Wam swój padlet, w którym posegregowane tematami są filmy z YT, sprawdzone przeze mnie pod kątem poprawności merytorycznej, które warto obejrzeć w ramach powtórki materiału lub nauki. Lista będzie na bieżąco aktualizowana 🙂